Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przypadającego na 5 grudnia,  klasa 2 E wraz z wychowawcą panią Agatą Karpowicz przygotowała warsztaty dla uczniów naszej szkoły. W temat wolontariatu w Polsce i na świecie wprowadziły nas Nina i Maja. Potem odbyła się dyskusja na temat : „ Kto to jest wolontariusz?” i „ Jakie cechy powinien posiadać wolontariusz?”

Następnie na ćwiczeniach warsztatowych opracowywano tematy: „ 'Dlaczego warto pomagać innym?”, Jakie znasz akcje i organizacje zajmujące się działaniami wolontarystycznymi?” oraz zadaniem z każdej grup warsztatowych było zaplanowanie jednego działania charytatywnego. Ilu uczniów, tyle było pomysłów, jak zwykle uczestnicy warsztatów pozytywnie zaskakiwali pomysłowością i kreatywnością. Forum podsumowane zostało słowami Jana Pawła II :”Jesteście znakiem nadziei w naszych czasach. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z brakiem nadziei i cierpieniem, otwieracie niewyczerpane źródła poświęcenia, dobroci posuniętej aż do heroizmu, które wypływają z ludzkiego serca”

Rada Wolontariatu