Mikołajki

Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Tego dnia dzieci obdarowywane są słodyczami. Tak też było w naszej szkole. Mikołaj wraz ze śnieżynkami wręczył uczniom słodkości.

W tym dniu na długiej przerwie chętne osoby indywidualnie, grupowo, zespołowo i klasowo zaśpiewać mogli świąteczne piosenki.

Wisienką na torcie był Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym nie zabrakło ozdób choinkowych wykonanych przez naszych uczniów.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim zaangażowanym w  w Mikołajkowe przedsięwzięcie uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców oraz pani Monice Zdybickiej, pod której czujnym okiem przygotowywane były piękne świąteczne arcydzieła.

SU