Maraton pisania listów

Dnia 8 grudnia 2017r. od godziny 17.00 do 20.00 w naszej szkole jak co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) odbył się Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International. W tym dniu pisaliśmy w obronie praw bohaterki pochodzącej z Jamajki – Shackelii Jackson, której brat został bezprawnie zastrzelony przez funkcjonaruszy policji. W naszych listach wzywaliśmy do obrony Shackelii i jej rodziny oraz zapewnienia sprawiedliwości dla wszystkich bezprawnie zabitych przez policję. Liczymy na to, że uda nam się poprawić los naszej maratonowej bohaterki. Ufamy, że nasze listy są ogromnym wsparciem dla Shackelii oraz jej bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Iskra odwagi jest w każdym z nas – cała nasza społeczność szkolna mogła zabrać głos w ważnej sprawie, aby budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym dniu odbyły się także lekcje pokazowe dla trójek klasowych wszystkich klas na temat „Władzy i odpowiedzialności”. Lekcję przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego oraz opiekun SU – pani Anna Cembrowska. Zajęcia miały zachęcić uczniów do refleksji nad rolą i uprawnieniami policji w kontekście ochrony praw człowieka. Co więcej, udział w lekcji miał również zmobilizować uczniów do napisania listów wyrażających solidarność z obrończynią praw człowieka z Jamajki. Los Shackelii Jackson nie jest nam obojętny, solidarnie nasza społeczność szkolna przeciwstawia się naruszeniom praw człowieka.