Godzina dla Szczecina

W czwartym tygodniu paźdżiernika klasa 3E z Gimnazjum nr 7 imienia Sybiraków, w ramach projektu Godzina dla Szczecina, przeprowadziła sondę uliczną pod tytułem "Za co lubisz Osiedle Majowe? Co byś w nim zmienił?". Ankieta przeprowadzona była przy centrum handlowym Outlet Park. To właśnie ten obiekt był jednym z najczęściej wymienianych zalet osiedla, zresztą trudno się dziwić, bo to przecież jedyna, tak nowoczesna galeria handlowa na Prawobrzeżu. Wielu ankietowanych zwracało uwagę na Park Majowe, atrakcyjne place zabaw i w całokształcie to, że okolica jest bardzo przyjazna dzieciom. Według dużej liczby osób, Osiedle Majowe to również przestrzeń, w której nie trudno jest się zrelaksować przy rozległej zieleni i ćwiekających ptakch.

Mieszkańcy oprócz komplementów, nie ukrywali swoich propozycji na uczynienie Osiedla Majowego lepszym miejscem. Jak się okazało, wielu Szczecinianów posiada psy i byłoby o wiele łatwiej dla ich właścicieli, jeśli torebki na psie odchody były ogólnodostępne na przykład przy śmietnikach. Padały także skargi na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych przy obiektach cieszących się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego słyszeliśmy wiele próśb o lepsze doświetlenie obszarów między blokami mieszkalnymi.

Według badań to, gdzie i w jakich warunkach żyjemy ma duże znaczenie jeśli chodzi o nasze samopoczucie, otwiera umysł, a nawet wpływa na nasz samorozwój, dlatego to tak ważne, abyśmy codziennie, chętnie wychodzili z domów.

Maria Syty