Międzypokoleniowe 100 lat Niepodległej

We wtorek 13 listopada 2018 roku w Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie odbyło się przedstawienie w ramach całorocznego projektu "Przykazanie pamięci" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na scenie wystąpili uczniowie naszej szkoły. Po przywitaniu zaproszonych gości i nauczycieli na scenie pojawiła się uczennica, która swym tańcem rozpoczęła uroczystość. Następnie wyrecytowane zostały wiersze i odśpiewane pieśni o tematyce niepodległościowej. Uczniowie wraz z gośćmi zaśpiewali m. in. "Rotę", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani" i " Białe róże". Zaproszeni Sybiracy nie kryli wzruszenia. Młodzi aktorzy nagrodzeni zostali owacjami na stojąco. Po przedstawieniu odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu na najlepszy „Niepodległościowy Kodeks Klasowy”. Następnie przyszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowę z Sybirakami. Uczniowie po raz kolejny mieli okazję dowiedzieć się wiele o przeżyciach i wspomnieniach ich Patrona. Atmosfera była ciepła i rodzinna, a co za tym idzie, radosne rozmowy dwóch, wydawałoby się odległych pokoleń, były pełne pasji.

Na zakończenie aktorzy wraz z zaproszonymi gośćmi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle prac uczniów celebrujących święto niepodległości. Było to piękne uczczenie stulecia  wolnej Polski.

Uczniowie kl. III „b”
im. Sybiraków